Emésztési problémák
Nem véletlenül van annyi fogunk, amennyi. A bölcsességfogak kivételével az összes fogunk fontos rágási funkciót tölt be, amely elősegíti, hogy az étel megfelelő állapotban kerüljön a gyomrunkba. A foghiány akadályozhatja az étel megfelelő megrágását, amely emésztési problémákhoz, így gyomorpanaszokhoz vezethet.
Problémás hangképzés
A beszédhangok képzésében a teljes szájüregnek, így a fogaknak is fontos szerepe van. Ennek értelmében ha foghiánnynal küzdünk, az megnehezítheti a megfelelő hangképzést és beszédhibákhoz vezethet.
Állkapocsproblémák és fogszuvasodás
A foghiány egyéb fogászati problémákhoz is vezethet. Ilyen például az állkapocs fájdalma, vagy a sérült vagy hiányzó fog körüli fogak könnyebb és gyorsabb szuvasodása.
Csontsorvadás
Tartós foghiány következtében a hiányzó fog helyén a csont elkezd viszahúzódni, sorvadni, ez pedig a későbbi fogpótlást is megnehezíti. Ez nem azt jelenti, hogy tartós foghiányt követően egyáltalán nincs lehetőség fogpótlásra, azonban kiegészítő csontpótlási kezelésre lesz majd szükség, amely a fogpótlásnak mind az időtartamát, mind a költségeit növelheti.
A foghiány mielőbbi kezelése
A fenti sorokból tehát egyértelműen következtethetünk arra, hogy a fogpótlás bár időigényes folyamat, mégis érdemes mielőbb ellátogatnunk miatta a fogorvoshoz.
Amennyiben csak részleges foghiánnyal küzd, a legkézenfekvőbb megoldás a fogimplantátum beültetése, amely a fogpótlás legesztétikusabb és leghosszantartóbb módja. A fogbeültetés árakról itt tájékozódhat bővebben.