Milyen lakberendezési stílusok vannak?
A lakberendezést egy igazán kreatív tevékenységnek tekinthetjük és bátorítunk mindenkit a saját egyéniségének kialakításában benne! Egy jó lakberendezőnek már nem tart semmibe megfelelően kombinálni a különböző lakberendezési stílusokat, viszont ha magunk vágunk bele lehet, hogy szükségünk van egy kis segítségre, inspirációra! Ismerd meg milyen lakberendezési stílusok alapján rendezheted be otthonodat!
1. Tradicionális stílus – Ha klasszikus vonalra vágysz
A legidőtállóbb stílusnak tekinthetjük mind közül, hiszen a hagyományos formákon és a klasszikus elemekre építkezik, így soha nem megy ki a divatból. Sok másik lakberendezési stílus ebből a tradicionális vonalból indul ki, így ha ezt a stílust választod nem kell tartanod az elemek vegyítésétől. Például egy modern konyhát könnyet feldobhatsz néhány klasszikus berendezési tárggyal. A tradicionális lámpák (traditional lamps) a falon hangulatos kinézetükkel meglepően feldobják a letisztult modern konyha kinézetét. Ami viszont a bútorzatot illeti, érdemes a klasszikus anyagválasztásnál és kinézetnél maradni, például egy diószínű faasztal vagy egy nude kanapé jó választás lehet, ha letisztult klasszikus vonalat szeretnénk képviselni. Ha kicsit extrémebb megjelenést szeretnél varázsolni, akkor a klasszikus berendezést, dobd fel egy két modern stílusú festménnyel vagy apró szobrokkal.
2. Kortárs – Ha imádod a régi dolgokat új köntösbe öltöztetni
Amennyiben imádod a retro dolgokat, akkor ez a neked való lakberendezési stílus, ugyanis minden, ami régi most új köntösbe öltöztethetsz. Gondolj csak a színes székekre, amik még a 60-as években nagyszüleid ebédlőjét díszítették, vagy a laminált farészeket tartalmazó bútorokra, amik most újra fény korukat élik. A kortárs stílus velejárója a rendszerben való gondolkodás, ami a mindig a monokróm bútordarabok kiválasztásán és a hozzá élénk színeket párosító párnákban és kiegészítőkben rejlik.
3. Modern - Ha imádod a basic IKEA darabokat
Talán erre a stílusra mondhatjuk el leginkább, hogy az elmúlt 75- 80 év legnépszerűbb stíílusa, főleg mióta az IKEA megjelent a piacon. Az IKEA által is képviselt modern, skandináv stílusban gyakran jelennek meg a letisztult, lekerekített formák, amiket leginkább a funkcionalistás jellemez. Ezért tartjuk modernnek, mert egy átlag ember számára is kényelmet és funkcionalitást jelent.
4. Bohém – Ha mindig szabadon gondolkodsz
Mondhatnánk azt is, hogy az örök fiatalok kedvence ez a stílus, ugyanis semmi szabály, csak figyelemfelkeltés és egymástól elutő élénk színek. Mindegy, hogy milyen színű a fal, a bohém stílus alapjegye a bútorok mind stílusukban mind színekben elütnek egymástól és a falak színétől. Használhatsz bolhapiaci berendezést, vintage stílust vagy egy-két modern ikea bútort, a lényeg, hogy az összkép igazán bolondos, azaz bohém legyen. Ez a stílus nagyon sok növényt használ a dekorációjában, ugyanis egyfajta spirituális funkciót töltenek be az ezotériában, amit a művészi hajlamú és kreatív emberek szívesen követnek.
5. Art Deco – Ha visszarepülnél a 20-as évekbe
Amennyiben láttad már a Nagy Gatsby címú filmet és a benne lévő berendezések és partyk pompája és csillogása téged is magával ragadott, akkor az Art Deco a számodra megfelelő stílus. Kombináld a sötétebb színeket a bronz és az aranykiegészítőkkel, jelenjenek meg a geometrikus formák és a különböző egzotikumnak mondható állatminták, amik egyfajta luxust és exkluzivitást fognak kölcsönözni a lakásod kinézetének. NE felejtsd a lakásod nem csak a pihenés egyik formáját jelenti, de egyfajta presztizsértékkel is rendelkezik. Tökéletesen kiegészíthető néhány minimalista kiegészítővel.
6. Mediterrán – HA igazi meleg otthonra vágysz
A mediterrán stílus egy igazi természetközeli stílus a különleges földszínek használatával a bézstől, a barnán keresztül, megjelenhet a vörös homok szín is, amivel egyfajta melegséget teremthetsz az otthonodba. Úgy érezhetjük magunkat, mintha a Földközi tenger mellett élnénk, a falak jellemzően kőből épülnek, amiket nagy fagerendák kereszteznek és hatalmas boltívek varázsolnak tágasabb tereket. A belső terek is légiesek és szellősek, az olasz családi hangulatot idézve, itt kényelmesen együtt élhet a család. Ennél a stílusnál fontos a szabadra nyíló kilátás, ugyanis minél inkább a természetközelben szeretnénk magunkat érezni.