Finn szauna
A finn szauna a klasszikus szauna, melyet a vikingekhez is gyakran kötnek. Ennek a verziónak jellemzője a nagy páratartalom is a meleg mellé. A melegben kitágulnak a pórusok, beindul az izzadás és megkezdődik a salakanyagok kiürülése a szervezetből. Egészségmegőrző volta és a szervezetre gyakorolt pozitív hatásai mellett ráadásul megfiatalítja a bőrt is, mivel a hőségben rugalmasabbá válnak a kötőszövetek.
Infraszauna
Az infraszauna is nagyjából ugyanúgy hat a szervezetre, mint a finn társa, azonban nincs akkora pára és a meleget nem kályha, hanem infracsövek szolgáltatják. Ebből fakadóan, bár nem olyan fullasztó, mégis forróbbnak hat, mint a klasszikus szauna.
Kombinált szauna
A kombinált szauna egy nagyon praktikus megoldás azoknak, akik nem tudnak dönteni, hogy inkább finn, vagy inkább infraszaunát szeretnének. Ez a berendezés ugyanis mindkettőre ugyanúgy használható. Ez különösen szerencsés akkor, ha az egy háztartásban lévők nem ugyanazt a szaunázási módot preferálják – így mindenki örülhet.
Bioszauna
A bioszauna közel sem olyan forró, mint az előbbi társai, ezért ideális választás azok számára, akik nem bírják a szaunákra jellemző forróságot. Ennek a szaunának a különlegessége, hogy fényterápiára is lehet használni, ami tovább kombinálható aroma- és hangterápiával is.
Kültéri szauna
Tulajdonképpen a kültéri szauna az „eredeti” szauna, hiszen annak idején az északi népek is egy külön kis kunyhóba jártak, a melegben töltött perceket követően pedig a hóban hemperegtek meg. Ha igazán át szeretnéd élni a szaunázás élményét, akkor a kerti szauna mellett érdemes döntened! Ez különösen hangulatos tud lenni télen, amikor a hó is esik, de nyári estéken is nagyszerű elfoglaltság akár egyedül, akár társaságban. Arról nem is beszélve, hogy egy jól megtervezett szaunaház az egész kert éke is lehet.